aizmirsi paroli?
Aigars

Taupu naudu optimizējot savu darba procesu

Tā kā mana pamatnodarbošanās ir saistīta ar web projektu izstrādi un pie daļas no projektiem strādāju kā freelancers, tad veids kā es taupu naudu ir cenšoties izmantot maksimāli efektīvi darba laiku, lai īsākā laikā varētu izdarīt pēc iespējas vairāk. Samazinot laiku, ko pavadītu pie laikietilpīgiem, nenozīmīgiem darbiem, projektu ir iespējams pabeigt krietni vien ātrākā laikā, tādējādi ietaupot laiku, kas nozīmē ka tiek ietaupīta arī nauda. Daži veidi kā es to daru:
- Samazinu laiku e-pasta lasīšanai/rakstīšanai. Darot darbu, aizveru e-pasta programmas, kas paziņo par jauna e-pasta pienākšanu. Tā vietā, lai pārbaudītu e-pastu katru pusstundu vai stundu, daru to divas reizes dienā – 12:00 un 17:00. Tāpat, lai e-pasta kastīte nebūtu pārpildīta ar daudz jauniem ziņojumiem, kuru virsrakstu lasīšana un dzēšana aizņem laiku, esmu atteicies no visu jaunumu saņemšanas, kas man neliekas svarīgi. Lietoju arī tikai vienu e-pasta kastīti uz kuru man automātiski arī tiek pārsūtīti meili no citiem manējiem e-pasta kontiem. Darba laikā cenšos arī nelietot skype, ja vien nav tādas nepieciešamības.

-TODO saraksta sastādīšana katrai dienai
Grūtākos un nepatīkamākos darbus cenšos izdarīt vispirms. Tādējādi arī ir iespēja izvairīties no pilnīgi nebūtiskiem darbiem, kas ir vieglāk izdarāmi, bet nav nepieciešami. Izdarot vieglākos darbus vispirms, vairs var nepietikt laika un enerģijas sarežģītāko uzdevumu veikšanai.

- 80/20 likuma ievērošana – 20% koda būs 80% no tā, kas projektam būs nepieciešams, tātad koncentrēšanās pirmkārt uz šiem 20%

- Izvairīšanas no vairāku darbu vienlaicīgas veikšanas, ja ir jāveic sarežģīti uzdevumi, kas prasa koncentrēšanos. Pārslēgšanās starp vairāku uzdevumu veikšanas tērē lieki laiku un krietni vien ātrāk izdodas padarīt darbus, ja ir koncentrēšanas tikai uz vienu darbu.

-Ikdienā nelasu ziņu portālus. No tā, ka izlasu 50 ziņas dienā par to, ka ir krīze un ka viss ir slikti, personīgi sev nekādu labumu negūstu, bet tikai iztērēju lieki laiku lasot to visu, tāpēc pēdējo trīs menešu laikā to vairs nedaru. Ja notiek kaut kas būtisks, par to tāpat uzzinu no kāda cita.

- Lietoju divus monitorus, lai nebūtu laiks jātērē starp pārslēgšanos starp vairākiem programmu logiem

- Sāku izmantot taustiņu kombinācijas biežāk lietojamo darbību veikšanai, lai katru reizi nebūtu jālieto pele.

- Gatavu risinājumu izmantošana, nevis “riteņa izgudrošana” katrā jaunā projektā no jauna

- Izmantoju pašizstrādātu programmēšanas ietvaru, jo to pielāgot katram jaunam projektam man sanāk krietni vien vienkāršāk nekā citu izstrādātu.

-Programmas teksta rakstīšanai izmantojot speciāli tam paredzētus rīkus.

Pieņemot, ka dienā es tādējādi ietaupu vidēji 2-4 stundas, kuras varu izmantot darba veikšanai, nevis nenozīmīgām nodarbēm, tad mēneša laikā vismaz 250 Ls šādā veidā varu ietaupīt.

Par produktivitāti programmētāja darbā atradu arī visai interesantu grāmatu “The Productive Programmer”, kas ir par brīvu pieejama - http://books.google.lv/books?id=oVadw8Jf0cYC&lpg=PA1&ots=fbKivX_kHv&dq=productive%20programmer&pg=PA1#v=onepage&q=&f=false

Šeit vēl viens interesants raksts par to, kā ietaupīt laiku izstrādājot web aplikācijas - www.reencoded.com/2008/08/04/10-ways-to-save-time-while-building-a-website/

2 komentāri:

Aigars

Aigars (21/09/2009 08:34)

par šo tēmu atradu un noklausījos arī vienu visai interesantu lekciju - www.youtube.com/watch?v=oTugjssqOT0

dhck

dhck (21/09/2009 08:16)

Te ir vēl viens labs raksts par darba optimizēšanu www.smashingmagazine.com/2009/09/16/how-to-find-time-for-everything/

Pievieno komentāru:

No-Face

*Obligāti aizpildāmie lauki

Kāpēc reģistrēties Taupinaudu.lv?

  • Lieto budžeta plānotāju un kontrolē savus tēriņus
  • Pievieno savus un vērtē citu iesūtītos taupīšanas padomus, piedalies diskusijās

Taupīt un ekonomēt var ne tikai lielās lietās – reģistrējies un pastāsti kā Tu ikdienā Taupi Naudu.

Tavs stāsts būs noderīgs mums visiem un, iespējams, kādam tā var izrādīties izeja no sarežģītas situācijas.

Vai pēdējā laikā esat sākuši pievērst uzmanību saviem tēriņiem?